Leštění a renovace laku vozidla
Leštění karoserie provádíme s veškerou péčí k laku. Vždy je nutné si auto pro renovaci i leštění dobře připravit. V obou případech si vozidlo důkladně umyjeme, zbavíme kontaminace a jiných nečistot na laku. Nečistoty, které pouhým okem nevidíme, jsou kontaminy usazené v tzv. pórech laku. Tyto by nám při leštení dělaly problémy. Po tomto kroku auto následně opláchneme vodou a použijeme autošampon, myjeme mycí rukavicí aby bylo auto čisté, odmaštěné. Následně metodou CLAY odstraníme veškeré zbytky kontaminů jak z laku, tak i z pórů. Vůz následně opláchneme a důkladně vysušíme. Oblepíme všechny plastové, gumové a případně další doplňky karoserie které nejsou lakované. Zde se teprve rozhoduje zda se bude autu lak rozlešťovat nebo renovovat. Při renovaci se použije vhodný kotouč pro broušení laku, kdy se odebere svrchní část laku která je poškozená (tuhle operaci nelze provádět stále dokola, protože se lak broušením ztenšuje a je nutné mít měřič laku aby bylo jasné kolik mikronů se ubrousilo, aby nedošlo k probroušeni na základovou barvu). Po broušeni už následuje samotné leštění laku, kde je nutné dodržet daný postup brusných past v souladu s brusnými kotouči a vhodnou strojní leštičkou, (rotační/orbitální). Při leštění od hrubé přes jemnou po finalní pastu je vůz zbaven malých a mnohdy i větších škrábanců i rýh v laku. Následně vůz odmastíme od zbytků nedotřených olejů z past. Vyleštěný lak uzavřeme autovoskem, nebo keramickým povlakem. Následně práci zkontrolujeme pod inspekčním světlem které nám ukazuje nedokonalosti a vlásečnicové škrábance v laku které by po renovaci měly zcela vymizet.
Čištění Exteriéru vozidla
Pro čištění vozidla zvnější části platí stejné pravidlo jako u leštění nebo renovace. Auto je nutné důkladně umýt, dekontaminovat přípravky na poletavou rez a jiné kontaminy, opláchnout a následně použiít autošampón nebo aktivní pěnu. Jemným štětcem vyčistíme všechny drobné části karoserie kde se nedostaneme mycí rukavicí nebo houbou, čímž se snažíme z vozu zbavit všech nečistot a to i těch hrubých, kolem světel, kapoty, kufru i výčka nádrže. Následně vezmeme jemný kartáček a šetrným způsobem čistíme rafky kol tak, aby se nepoškrábaly. Vůz po těchto krocích opláchneme, vysušíme, a to včetně mezidveřních prostor. Vyčistíme všechna okna zvenku i zevnitř abychom je zbavily šmouh a mastnoty, která na nich ulpívá.
Čištění interiéru vozidla
Před samotným čištěním interiéru, je nutné důkladně vyklidit osobní věci zákazníka. Ty jsou uloženy do krabice, aby se nestalo, že při čištění o ně zákazník přijde. Poté vůz zevnitř vyfoukáme, očistíme patřičnou chemií plasty palubní desku, volant, a veškeré příslušenství v přídi vozu, tu následně kartáčujem/štětečkujem a otřeme mikrovláknovou utěrkou. Z vozu nezapomeneme vytáhnout koberečky a dle nutnosti I sedačky pro lepší přístupnost na koberec podlahy. Poté vůz důkladně vysajeme, na koberec naneseme čistící přípravek a po aplikaci jej kartáčujeme. Po vykartáčování koberec tepujeme, důkladně vysajeme a následně obdobný proces provádíme i se sedačkami vozidla. Ty po vytepování vrátíme zpět na své místo. Totéž uděláme i se zavazadlovým prostorem, dále očistíme i veškeré plastové prvky nástupního prostoru včetně mezidveřních proctor. V závěru do vozu vložíme zpět koberečky a celý vůz provoníme autoparfémem.